Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edebilirsiniz

• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz Facebook hesabınız ile buradan daha hızlı kayıt olabilrsiniz İyi forumlar dileriz...

Haber Hollanda'da yaşayan gurbetçi Kadir Demir'in renkli kıyafet tercihi dikkat çekiyor

Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz Facebook hesabınız ile buradan daha hızlı kayıt olabilrsiniz
Admin İletişim!
aksarayli-gurbetcinin-renkli-kiyafet-tutkusu-16274047.jpg

HOLLANDA'da yaşayan, tatil için memleketi Aksaray'a gelen gurbetçi Kadir Demir (64), renkli kıyafet tercihiyle dikkat çekiyor. Çevresinde 'Modacı Kadir' olarak tanınan Demir, sadece ayakkabılarının fiyatının 14 bin euro olduğunu belirterek, '1972 yılından bu yana bu şekilde renkli kıyafetler giyiyorum. Benim en büyük alışkınlığım bu ve bırakamıyorum. Ben elbise ve ayakkabılarıma bir daire parası harcadım dedi.

Hollanda'dan memleketi Aksaray'a gelen, elbise olarak takım elbise, kravat ve gömlek tercih eden, saat, kemer ve tespihe de büyük önem gösteren Kadir Demir'i görenler, kendisiyle fotoğraf çekilmek istiyor. Arkadaşlarının giyim tarzı nedeniyle kendisine 'Modacı Kadir' ismini verdiğini belirten Demir, '1972 yılından bu yana bu şekilde renkli kıyafetler giyiyorum. Benim en büyük alışkınlığım bu ve bırakamıyorum. Ben elbise ve ayakkabılarıma bir daire parası harcadım dedi.

'RENKLİ 48 ÇİFT AYAKKABIM, 80 KIYAFETİM VAR'

Çocukluğunda babasından renkli kıyafetler istediğini söyleyen Kadir Demir, Hollanda'nın Rotterdam kentinde yaşıyorum. Babam Hollanda'da işçi olarak çalışırdı. Ben de ona mektup yazar renkli kıyafetler isterdim. Babam da bana getirirdi. Benim mesleğim yorgancılık. Moda yorgan evinde çalışırdım. Kendi elbiselerime de o dönemde şekil verirdim.1985 yılında Hollanda'ya gittim. 48 çift değişik renklerde ayakkabım var. 80 kıyafetim var. Ayakkabılarımı özel olarak İspanya'da kemeri ile birlikte yaptırıyorum diye konuştu.

'SADECE AYAKKABILARIM 14 BİN EURO'

Kıyafetlerinin ütüsünü kendisinin yaptığını belirten Demir şunları dedi

Kıyafetlerimi eşime ütületmem, kendim ütülerim. Bazen günde 2 veya 3 defa üstümü değiştiririm. Hem yurt dışında hem de Aksaray'da renkli kıyafetlerimi görenler benimle fotoğraf çektirmek istiyor. Bazen de renkli giyindiğim için gülenler oluyor. Ben de kimseyi umursamadan gülüp geçiyorum. 4 çocuğum, 8 tane de torunum var. Benden giyim tavsiyesi alan da var. Sadece ayakkabılarım 14 bin euro. Elbiselerin modası geçince de yardım kuruluşlarına veriyorum. En sevdiğim renk ise kırmızı beyaz çünkü bayrağımızın rengi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yaşam

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar